Aktualności

Magnetyczne progi zerowe – bezbarierowość doceniona przez ekspertów!

Przewiń stronę

PRODUKT ROKU 2021

Zupełnie płaskie progi magnetyczne, najpierw docenione nagrodą German Design Award, teraz zostały zauważone przez niemiecką platformę internetową „bfb - barrierefreies Bauen”. Platforma ta, co roku nagradza najlepsze produkty i rozwiązania budowlane spełniające wymagania bezbarierowości. Koniecznym do spełnienia warunkiem jest umożliwianie użytkownikom (osobom w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej) wygodnego i bezpiecznego życia. Próg zerowy został wybrany jako produkt roku 2021 przez jury składające się z ekspertów oraz głosy czytelników.

O zdobyciu tytułu „Produkt Roku 2021” przez progi magnetyczne, zdecydował ich uniwersalny design oraz wygoda i długofalowa funkcjonalność. Progi te spełniają również wymogi certyfikacji domów pasywnych.

Przy zachowanych wysokich parametrach szczelności i izolacyjności termicznych progów, popartych certyfikatem można uniknąć niepotrzebnych uskoków w obiektach. I to nie tylko w domach pasywnych, ale we wszystkich budynkach i mieszkaniach, niezależnie od tego, czy są to budynki standardowe, czy energooszczędne.

Progi magnetyczne, już od 25 lat, umożliwiają wygodny i bezpieczny dostęp dla każdego użytkownika, bez względu na wiek czy poziom sprawności. Doskonale zdają egzamin nawet w trudnych warunkach pogodowych, takich jak zacinający deszcz, śnieg czy burze. Ponadto spełniają wysokie wymagania izolacyjności akustycznej, certyfikowane do Rw = 46 dB.

Magnetyczny próg zerowy jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku profilami drzwiowymi, zarówno tymi wykonanymi z drewna, jak i PCV lub aluminium. Został przebadany i certyfikowany z wieloma wiodącymi profilami, zachowując najwyższe parametry szczelności. Progi magnetyczne, jako jedyne na rynku zapewniają pełną dowolność w projektowaniu konstrukcji drzwiowych i balkonowych na progu 0 mm przy zachowaniu szczelności do 900 Pa.

 

Więcej o progach magnetycznych przeczytają Państwo TUTAJ